Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Woda dostająca się pod nogi pasażera...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Woda dostająca się pod nogi pasażera...

    Zamieszczone przez rafiki
    eaglemirek, ale pucharka nie dostaniesz
    Sam sobie go weźmie :diabelski_usmiech

  • #2
    Woda dostająca się pod nogi pasażera...

    Witajcie Koledzy

    Od Paru dni walczę z dostająca się wodą do środka mojej Octavii od strony pasażera. Wyczytałem na naszym forum, że jest to częsty przypadek. Woda jak piszecie dostaję sie do środka przez filtr pyłkowy... no właśnie... kurde u mnie nie do końca. Owszem po uszczelnieniu koryta na filtr pyłkowy i zrobieniu zadszenia opływowego z blachy ocynkowanej nad filtrem woda dostaje się duuużo mniej ale ciągle sie sączyła (To zadaszenie jest nad filtrem więc spokojnie powietrze jest zasysane do wentylatora) Obok otworu odpływowego jest taka gumowa zaślepka... po jej zdemontowaniu jest otwór, w którym widać wygłuszenie od środka. uszczelniłem dodatkowo tą zaślepkę silikonem. No i czekam na rozwój sytuacji. Martwi mnie jeszcze jeden problem. Pod nogami pasażera są takie zaślepki gumowe i po ich zdjęciu widoczne sa przewody paliwowe (niebieski, biały i czarny) i w tym korytku znajduje sie woda...woda dostaje sie po przez spływanie wody z podszybia koło uszczelki komory silnika na kielich i dalej na dół na obudowe tych przewodów w komorze silnika. Czy to normalny przypadek? Jak podniosłem samochód na podnośniku w celu znalezienia odpływu do sama wyciekła na zewnątrz.

    Proszę o pomoc

    Komentarz


    • #3
      Zdejmij podszybie (plastik), weź kawałek drutu i udrożnij kanały odpływowe, pewnie to jest główna przyczyna u Ciebie zalegania wody w kabinie.

      Możesz również sprawdzić drzwi pasażera, czy folia się gdzieś nie rozdarła przez co też się może przesączać woda do kabiny
      Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

      Komentarz


      • #4
        a moze woda dostaje sie z pod auta korkiem spustowym w razie zalania, ja miałem taki problem, guma sparciala i sie rozszczelniła

        Komentarz


        • #5
          marmiz86, w poprzednim aucie tez miałem taki przypadek, zawinił zapchany przepust pod podszybiem. Tu tez musi taki być, którym woda odpływa pod samochód, szukałbym miedzy silnikiem a kabiną, pod plastikowymi osłonami

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez marmiz86
            w tym korytku znajduje sie woda.
            U mnie tamtędy ścieka woda z klimatyzacji jak jest włączona ale do kabiny mnie się nie dostaje.
            jakby co posiadam kabel vag

            Komentarz


            • #7
              Miałem ten sam problem. po rozebraniu schowka i podszybia wylaniu na auto wiader wody okazało się ze woda dostaje się mała zaślepka koło filtra kabinowego wygalała normalnie a lało się przez nią jak z kranu. podejrzewam ze u Ciebie będzie to samo

              [ Dodano: Nie 13 Lip, 14 10:57 ]
              zdiecie pogladowe

              [ Dodano: Nie 13 Lip, 14 10:59 ]
              kolor zielony . w tym miejscu znajduje sie zaslepka
              Załączone pliki

              Komentarz


              • #8
                Dodam od siebie, że warto jest zdjąć obudowę filtra kabinowego wyczyścić dokładnie miejsce styku z karoserią i zamontować na silikon. Wtedy nie ma problemu z podciekaniem wody. Oczywiście tak jak pisali poprzednicy wyczyścić wszystko i udrożnić kanały odpływowe.

                Kolejną sprawa jest podszybie.. jeżeli masz zamontowane oryginalne podszybie europejskie to powinno mieć specjalne korytko które nie pozwala na to, żeby woda która dostanie się pomiędzy szybę a podszybie nie leciała na filtr kabinowy.
                Załączone pliki

                Komentarz


                • #9
                  Hej.
                  Właśnie po tych ulewach również zauważyłem że i mi podcieka Octacia, dobrze że temat został poruszony
                  Octavia I 1.6 75KM 98r.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X